Care Support Worker (FARA COMISION)

TOMASI GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tomasi Group recruteaza pentru companie mare din Marea Britanie, cu peste 350 de locatii (case de ingrijire, scoli), ingrijitori / ingrijitoare pentru tineri cu dizabilitati (cu varste intre 15 si 25 de ani).
Angajarea se face direct de catre compania britanica, fara intermediere prin agentie de munca temporara.
Asiguram interviu direct, fata in fata cu angajatorul si NU PERCEPEM COMISION;

Descrierea jobului:
- Acorda sprijin fizic si emotional in activitatile zilnice pentru persoanele asistate (activitati educative, de igiena personala, suport social, etc);
- Respecta procedurile si planul individual de ingrijire in acord cu standardele existente;
- Administreaza medicatie sau sprijin necesar la nevoie;
- Sprijina participarea la activitati educative sau extra-educative;
- Asigura respectarea drepturilor si sigurantei personelor asistate in toate situatiile;
- Intocmeste rapoarte zilnice sau note pentru monitorizarea progresului / situatiei persoanei asistate;
- Comunica managerilor orice aspect relevant / schimbare cu privire la situatia persoanei asistate;
- Respecta normele de sanatate si securitate in munca.

CERINTE

- De dorit - experienta in domeniul ingrijire/sprijin persoane cu nevoi speciale (copii sau adulti, centre de ingrjire, scoli speciale, centre de zi, etc.);
- Limba engleza - nivel mediu (scriere, vorbire);
- Persoana organizata, pozitiva, comunicativa, sociabila, lucru in echipa;
- Carnet de conducere (reprezinta avantaj).

BENEFICII OFERITE

- NU PERCEPEM COMISION;
- Se acorda repaus saptamanal si concediu platit;
- Salariu: 8 – 10 £/ora, brut.

Tomasi Group este o companie romaneasca, cu patronat Italian, cu peste 1000 de angajati in toata Europa, cu locatii in Brasov, Leeds, Milano, Paris, Frankfurt si Sofia, prezenta pe piata fortei de munca din Europa din 1995.