CARE ASSISTANT - SUDUL ANGLIEI - FARA COMISION - PLECARI RAPIDE

Fronterra Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatorul detine 4 care home-uri in sudul Angliei (3 in apropiere de Londra si unul la 3 ore distanta de Londra, in zone urbane)
Atributiile constau in:
-oferirea de ingrijire rezidentilor in vederea satisfacerii nevoilor zilnice ale acestora
-asigurarea igienei personale
-oferirea de ajutor in schimbarea hainelor, hranire, deplasare
-schimbarea paturilor
-ajutor in servirea mesei pentru persoanele care nu se pot deplasa si urmarirea respectarii dietei stabilite pentru fiecare rezident conform afectiunilor sale

CERINTE

- experienta practica in lucrul cu persoane in varsta sau cu handicap (fizioterapist, asistent social, infirmier/educator in azile sau case de copii; profesor pentru persoane cu dizabilitati fizice sau psihice)
- motivatie puternica de a lucra in domeniul ingrijirii persoanelor cu probleme
- dorinta de a lucra pe acest post cel putin un an
- limba engleza la nivel mediu conversational
-persoana sensibila, iubitoare, rabdatoare

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca full-time pentru minim 40 de ore pe saptamana cu posibilitate de lucru overtime
- Contract de angajat (nu self-employed). Beneficiati de pensie, asigurare medicala, somaj si alte asigurari sociale
- Salariul brut intre £6.9 si £7 /ora (£1047 - £1058 NET pe LUNA)
- Cazare gratuita pentru primele 2 saptamani
- Ajutor in gasirea cazarii la pretul de aproximativ 250 de lire pe luna cu utilitati incluse (angajatorul va ajuta cu plata in avans a chiriei si a depozitului pentru chirie, urmand a il retrage din salariu in mai multe rate)
- ajutor in gasirea unei cazari in cazul in care doriti sa aduceti si familia
- £100 lire cadou la sosire in Anglia
- salariu in avans (la cerere)
- ajutor in obtinerea National Insurance Number (NINo)
- ajutor in deschiderea contului bancar

Fronterra Recruitment is a UK based international recruitment agency. We recruit and place quality candidates across countries spawning over 3 continents in a vast range of industries ranging from hospitality to construction and from healthcare to accountancy. We passionately strive to provide our clients with a first class recruitment service, and to serve our candidates with an honest, transparent and ultimately rewarding approach.

We do not under any circumstances charge candidates a recruitment fee.