Care Assistant (Infirmiera) la domiciliu pentru o batrana din Marea Britanie

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Familie din Cheshunt, Anglia, selecteaza Care Assistant in regim Live Out (Infirmiera fara cazare) pentru ingijirea unei batrane in varsta de 81 de ani. Salariu de 10-14 Lire sterline/ora. Plecare rapida!

Persoana selectata trebuie sa se ocupe de:
- ingrijirea si supravegherea batranei;
- asistarea persoanei ingrijite de a lua medicamentele prescrise inainte de culcare.

Program de lucru: Programul de lucru este de 3-4 ore/zi, in intervalul 19.00-22.30, in zilele de vineri, sambata, luni si miercuri.

SE OFERA:
- salariu de 10-14 Lire sterline/ora;
- contract de munca pe perioada nedeterminata;
- plecare URGENTA.

CERINTE

La acest program pot aplica persoanele care:
• au experienta in domeniu cel putin 1 an de zile;
• au cunostinte de limba engleza la nivel mediu/bun (cunoasterea limbii italiene este un plus);
• nu au cazier judiciar;
• sunt clinic sanatoase, atat fizic, cat si psihic.

BENEFICII OFERITE

Costurile suportate de candidat:

Tarif procesare dosar: 360 lei.

Tarif de mediere: 600 Lire – se plateste dupa primul castig, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni:
- 450 Lire, daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de munca cu angajatorul, inainte de plecarea din tara sau
- 300 Lire, daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

Bilet de avion.

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .