Care Assistants in Southampton, Anglia (oportunitate de a lucra ca kinetoterapeut, dupa inregistrarea la HCPC)

OC Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru partenerul nostru din UK, cautam Care Assistants pentru un important centru de ingrijire adulti si batrani.

Pentru absolventii de Kinetoterapie, exista posibilitatea ca dupa inregistrarea la HCPC sa lucreze in domeniul in care au studiat!

Responsabilitati:
- asigurarea ca rezidentii primesc cel mai inalt standard de ingrijire
- asistenta si ajutor in schimbarea hainelor, hranire si deplasare
- suport moral

NU percepem comision nici inainte nici dupa inceperea activitatii dumneavoastra!

CERINTE

- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
- experienta sau studii in domeniul kinetoterapiei, asistentei sociale, masajului terapeutic

BENEFICII OFERITE

Contractele sunt permanente,
In contract sunt garantate 42 DE ORE/saptamana, cu posibilitate de ore suplimentare

- Salariul brut de inceput este £ 6.80 / ora
Asadar, salariul NET (dupa taxe) va fi:
Pentru 42 de ore lucrate salariul NET este de £1088/ luna (1527 Euro)
Pentru 48 de ore lucrate, salariul NET este de £1208 / luna (1695 Euro)
Pentru 60 de ore lucrate, salariul NET este de £1448 / luna (2032 Euro)

- Cazarea este asigurata contra-cost de angajator si costa aprox. £ 75 / saptamana, incluzand utilitatile.
- 28 de zile de concediu platit
- Training-uri
- Asigurare medicala
- Sprjin in deschiderea contului bancar si asistenta in vederea aplicarii si obtinerii NINO
- Sprijin oferit pe toata perioada contractuala

DESCRIEREA FIRMEI

We provide consultancy activities.
From the beginning of every relationship, our mission is to deliver outstanding costumer services and to build enduring partnership relations.
We strive to be considered reliable and professional partners by providing Staffing Consulting Services and maximizing business opportunities for both clients and candidates.