Bucatar/Ajutor bucatar in restaurante din Anglia

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatii pot alege optiunea de plata a taxei de mediere din salariu.

Restaurante de renume din Marea Britanie selecteaza personal. Pozitiile vacante sunt de Bucatari (Comis Chef, Demi Chef de Partie, Chef de Partie) si Asistenti de Bucatari. Plecari rapide!

Principalele responsabilitati:
- prepararea produselor alimentare la cel mai inalt nivel calitativ;
- pregatirea ingredientelor pentru meniul zilnic;
- supravegherea personalului junior (Chef de partie);
- pastrarea curateniei la locul de munca;
- asigurarea controlului calitatii si prospetimii preparatelor, a temperaturilor recomandate din spatiile destinate productiei;
- stocarea si depozitarea produselor;
- mentinerea ordinii si igienii impuse.

Program de lucru: Minim 36 ore/saptamana

Beneficii:
- Contract legal pe perioada nedeterminata.
- Castiguri excelente: intre 6.50 - 8.42 GBP/ora (in functie de CV, calificari sau experienta).
- Mesele oferite GRATUIT în timpul orelor de program.

CERINTE

Candidatii trebuie sa:
- aiba experienta de cel putin 3 luni in domeniu;
- cunoasca limba engleza la nivel mediu sau bun;
- cunoasca tehnicile de baza din domeniu, normele de igiena si de siguranta, sa dea o atentie deosebita detaliilor in ceea ce priveste serviciul produselor alimentare (calitate, consistenta etc.);
- sa fie dornici sa invete si sa isi dezvolte abilitatile.

BENEFICII OFERITE

Aplica la aceasta oferta, iar unul dintre consultantii Euro Staff Solution te va contacta pentru a iti oferi toate informatiile despre locurile vacante.