Bone/Baby-Sitter/Au Pair (Ingrijire copii Anglia - studii si practica)

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia noastra de recrutare va pune la dispozitie programul de studii si practica in domeniul asistentei si ingrijirii copiilor, pe pozitii ca:
- Mother Help/Child Care
- Nanny

Candidatii care vor sa ajunga peste 12 luni sa castige mult mai mult decat prin Programul Mother Help, au posibilitatea sa urmeze, in timp ce lucreaza la o familie, un curs vocational in domeniul asistentei si ingrijirii copiilor. Acest curs le da posibilitatea sa obtina o diploma in acest domeniu, care certifica calificarea lor.

Candidatii care obtin aceasta calificare se pot angaja ulterior ca Nanny si sa obtina astfel salarii intre 350 - 400 Lire Sterline/saptamana.

Orice femeie cu varsta intre 18 si 55 ani (inclusiv), care cunoaste limba engleza la un nivel minim de conversatie poate sa fie plasata de catre agentia noastra cu un contract in cadrul unei familii din Anglia. Nu este nevoie sa aiba experienta in ingrijirea copiilor, insa experienta constituie un avantaj la castigul primit.

Lucrează de obicei 8-10 ore pe zi şi castiga un salariu de minim 150 Lire Sterline/săptămână.

CERINTE

CONDITII:

1. Pentru pozitia de Mother Help/Child Care:
- varsta maxima 55 ani inclusiv
- cunoasterea limbii engleze la nivel de conversatie
- cazier curat
- placere sau experienta in supravegherea copiilor
- constituie avantaj detinerea unui permis de conducere categoria “B”.

2. Pentru pozitia de Nanny:
- cunoasterea limbii engleze la nivel bun de conversatie
- detinerea unei diplome ca urmare a unui curs NVQ level 2-3

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare, etc…).

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .