Bone - AU PAIR pentru UK

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nu se percepe nici un comision.

Ce inseamna acest program AUPAIR ?
Programul "Au Pair" este un program al Uniunii Europene. Denumirea actului care reglementeaza acest program este "EUROPEAN AGREEMENT ON AU-PAIR PLACEMENT" semnat la Strasbourg, 24.XI.1969 si ratificat la 30.05 1971.
Romania a semnat cu Marea Britanie acest tratat in 18 decembrie 2002.

Termenul "au pair" deriva din limba franceza si inseamna "egal cu" sau "in termeni de egalitate" ceea ce subliniaza faptul ca un au-pair este considerat un membru de familie, cu drepturi si indatoriri egale cu ceilalti membrii de familie.
Acest program vine in ajutorul tinerilor interesati sa mearga in UK sa urmeze anumite cursuri, fie de limba engleza, fie cursurile unei scoli pe care au ales-o, si sa lucreze in acelasi timp.
Au pair este un program de schimb cultural ce permite tinerilor intre 17 si 27 de ani sa invete limba engleza in UK, locuind aici ca membri ai unor familii vorbitoare de limba engleza stabilite in UK.

Un au pair va ajuta familia gazda la treburile casnice si/sau cresterea copiilor pana la 5 ore pe zi, 5 zile pe saptamana, iar in schimbul acestui ajutor va beneficia de cazare in camera proprie, masa si bani de buzunar.

Care sunt criteriile pentru a fi eligibil acestui program ?
• Cunostinte medii de limba engleza
• Varsta cuprinsa intre 17-27 de ani- persoane necasatorite ( pentru a putea locui cu familia respectiva si nu a avea obligatii)
• Sa va placa copii , sa aveti o prezenta ireprosabila, sa fiti o persoana calma si rabdatoare

CERINTE

Care sunt beneficiile acestui program?
• Veti avea posibilitatea sa faceti scoala, cursuri de imbunatatire a limbii engleze,
• Masa gratuita oferita de familia care o sa va angajeze,
• Cazare gratuita- propria camera
• Bani de buzunar( Poket money) cuprins intre 70-150 lire sterline pe saptamana , in functie de treburile casnice care trebuiesc facute si de orele lucrate
• Veti lucra minimum 25 de ore pe saptamana si veti fi platit/a in functei de orele pe care le lucrati
• Veti putea sa va gasiti si un alt loc de munca part time,
• Contract pe un an de zile,
• Vi se vor face documentele prin programul au pair si veti beneficia de asigurari sociale si de sanatate.
• Veti fi asteptat/a la aeroport si condus/a la familie.
• Veti beneficia de asistenta din parte firmei pe intreg parcursul contractului.

Documente necesare:
• Sa completati application form care este inclus in acest email, cu cat mai multe informatii referitoare la dvs.
• Poze alaturi de copii
• Scrisoare de intentie
• Cazier,
• Adeverinta medicala,

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.