Assistenti Medicali NHS Anglia Cambridge

NEU Professionals

Job expirat

RESPONSABILITATI

OFERTA TENTANTA

Agentia britanica NEU Professionals recruteaza asistenti medicali romani pentru Cambridge University Hospitals NHS din Anglia pentru sectiile:

BLOC OPERATOR

CHIRURGIE

TERAPIE INTENSIVA

Prestigiosul spital din Cambridge este cunoscut ca find cel mai bun centru de cercetare, educatie si studiu din Anglia. Reputatia bazata pe realizări academice deosebite este cunoscuta la nivel mondial, la cel mai inalt nivel international de excelenta.

Messaj de la CUH
"Alaturi de noi vei avea posibiltatea de a construi o cariera formidabila, avand o multime de optiuni, experiente si perspective"

CUH va ofera:

- Salar band 5 estimat intre £21,388 si £27,901 brut anual
-Oferta initiala de £1000 pentru cazare
-Contracte permanente, full time plus posibilitatea de a face ore extra
- Rate extra pentru nopti si sambata +30%, duminica si sarbatori +60%
- Orar mixt de 37,5 ore saptamanale
-Cazare pentru staff si pentru familie
- Sprijin in processul de relocare al familiei
-Voucher pentru ingrijirea copiilor
- Flexibilitate orara pentru parinti
- Plata de 27 de zile de concediu
- Excelente oportunitati de dezvoltare profissionala
-Plan de pensii foarte bun, licenta de maternidade si paternitate, disconturi la magazinele locale si restaurante

CERINTE

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- Sa fie inregistrati in NMC (sau in proces de inregistrare).
- Experienta de 2 ani in domeniu ( bloc operator/ pre-post operator sau terapie intensiva)
- Cunostinte de limba engleza minim nivel B2
- Posibilitate si disponibilitate de a incepe contractul in timp de 3 luni de la interviu.

Suntem o agentie britanica specializata in recrutarea de personal medical din toate tarile Uniunii Europene. Nucleul afacerii noastre este recrutarea de asistenti medicali pentru diverse grupuri de nursing homes de prestigiu si Spitale Publice ( NHS ) din sudul Angliei .
In momentul de fata dorim sa extindem serviciile noastre si în Romania, deoarece, incepand de la 1 ianuarie 2014, nu va mai fi necesara obtinerea unui permis de munca pentru asistentii medicali care doresc sa lucreze in Marea Britanie.

Scopul nostru este de a va indruma si a va deschide un nou drum spre o cariera care sa reflecte propriile dvs. ambitii și planuri si speram sa fim în masura sa va ajutam atat acum cat si pe viitor. Suntem foarte mandri de feedback-ul primit din partea candidatilor si va invitam sa vizitati rubrica de “ testimonials” de pe site-ul nostru www.neuprofessionals.com

Suntem disponibili 24/7 sa discutam despre planurile dvs. de viitor si asteptam cu nerabdare sa ne contactati !

www.neuprofessionals.com