Asistenti Medicali pentru Marea Britanie-INTERVIU Galati

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

GALATI 16 MAI

Regiunea:
Locatia: Regatul Unit al Marii Britanii

The employer specializes in Dementia, Nursing, Residential and Specialist care with homes throughout the UK. They are the 2nd Largest Private Healthcare provider in the UK and one thing about this company stands out.

Conditii de recrutare:
• Experienta minimum 6 luni
• Cunostinte medii spre avansat de limba engleza scris si vorbit
• Inregistrare la NMC/ In curs de inregistrare la NMC
• Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca
• Studii recunoscute: La acest loc de munca pot aplica asistentii medicali care au absolvit Facultatea de 3 ani, colegiu de 3 ani sau scoala postliceala. De asemenea se incadreaza si asistentii medicali cu 2 ani de liceu sanitar plus un an de echivalare.
• Acte dovedidoare : Diploma de Asistent Medical Generalist + Certificat de Conformitate sau recomandare de la Ministerul Sanatatii,Certificat de Membru la OAMMR,

CERINTE

Oferta de munca:
• Perioada contractului: un an de zile cu posibilitate de prelungire
• Perioada de proba este de 3 luni
• Salariul anual este cuprins intre £26,00-£28,000 lire sterline brut pe an
• Intre £12-14 lire sterline brut pe ora in functie de locatie
• Posibilitatea de a incepe ca si trainee nurse inainte sa primiti inregistrarea la NMC
• Primele 10 zile de la sosire veti face training/ formare profesionala. Training-ul si cazarea pe perioada trainingului vor fi platite de catre angajator.
• Se lucreaza intre 37.5 – 44 ore pe saptamana
• Beneficiati de Asigurarile Sociale
• Acces la Asigurarile medicale din sistemul public
• Acces la Schema de Pensie
• Cazare asigurata de angajator contra cost
• Ore suplimentare disponibile
• Concediu platit-Concediul de odihna anual este de 28 de zile (5,6 saptamani)
• Bilet de avion platit de angajator
• Sprijin in relocare

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.