Asistenti Medicali pentru Marea Britanie-INTERVIU Bucuresti in 15 Septembrie 2014

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Regiunea:
Locatia: Regatul Unit al Marii Britanii – Anglia, Scotia Aberdeen si Edinburgh, Liverpool, Manchester, York si Birmingham.

The employer specializes in Dementia, Nursing, Residential and Specialist care with homes throughout the UK.

Conditii de recrutare:
• Experienta minimum 6 luni de zile
• Cunostinte avansat de limba engleza scris si vorbit
• Inregistrare la NMC/ In curs de inregistrare la NMC
• Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca
• Studii recunoscute: La acest loc de munca pot aplica asistentii medicali care au absolvit Facultatea de 3 ani, colegiu de 3 ani sau scoala postliceala. De asemenea se incadreaza si asistentii medicali cu 2 ani de liceu sanitar plus un an de echivalare.
• Acte dovedidoare : Diploma de Asistent Medical Generalist + Certificat de Conformitate sau recomandare de la Ministerul Sanatatii,Certificat de Membru la OAMMR,

CERINTE

Oferta de munca:

• Perioada contractului: permanent
• Perioada de proba este de 3 luni
• Se lucreaza intre 37.5 – 40 ore pe saptamana
• Plata pe ora pentru Asistentii Medicali cu Pin No este intre £12-14 lire sterline brut
• Posibilitati de cursuri de formare profesionala
• Beneficiati de Asigurarile Sociale
• Acces la Schema de Pensie
• Cazare asigurata de angajator contra cost
• Ore suplimentare disponibile
• Concediu platit-Concediul de odihna anual este de 28 de zile (5,6 saptamani)
• Bilet de avion platit de angajator, 500 lire avans din salar pentru a va ajuta cu relocarea

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.