Asistenti Medicali Marea Britanie

AddStaff Support UK

Job expirat

RESPONSABILITATI

AddStaff Support recruteaza asistenti medicali generalisti pentru UK, inclusiv persoane ce au doar nr PRN de la NMC.
Interviurile cu angajatorii sunt organizate fie fata in fata (in Romania), fie pe skype sau telefonic.
Persoanele care inca nu au aplicat la NMC pentru inregistrare o pot face, angajatorii accepta si persoane cu numar provizoriu PRN pe care le plateste la rata de asistent cu PIN.
Printre resposabilitatile unui asistent medical se numara:
- asistarea medicului la efectuarea investigatiilor clinice,
- administrarea tratamentelor,
- monitorizarea starii pacientului

CERINTE

Cerinte:
- Diploma de asistent medical generalist;
- Limba engleza nivel mediu (scris/citit)
- De preferat experienta de minim 1 an;
- Atitudine proactiva;
- Persoana capabila sa lucreze atat din proprie initiativa cat si ca parte a unei echipe;
- Persoana amabila, politicoasa, calma;

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Contract de munca legal;
- Depunerea documentatiei in vederea obtinerii PIN Number-ului inainte de a pleca din tara astfel incat atunci cand veti ajunge in Anglia veti putea lucra ca asistent medical;
- Salariul brut de pana la 24000£/an sau 13.00£/ora in functie de experienta;
- 40h/saptamana la care se vor adauga orele suplimentare;
- 28 zile de concediu anual (inclusiv sarbatorile legale)
- Cazare (costurile cazarii pot varia intre 150 si 250£/luna in functie de locatie)
- Traininguri de specializare la locul de munca;

Persoanele interesate pot aplica prin intermediul acestui site sau pot trimite un CV in Engleza la info@addstaffsupport.co.uk

At AddStaff Support you find smart people who are knowledgeable and easy to work with.
We create successful and mutually beneficial employment relationship between qualified international health care professionals and reputable hospitals and nurse homes in the United Kingdom.
We explain the entire recruitment process including available visa options so you can make an informed decision. We tell you what many other recruiting firms won't.