Asistenti medicali, ingrijitori - Anglia

TEGEDO CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati ingrijitori persoane in varsta.
• Construirea unei relații cu pacienții
• Identificarea nevoilor speciale ale pacienților
• Sprijinirea clienților în activitățile lor
• Stabilirea procedurilor de lucru care ajuta pacientii in activitatile lor de zi cu zi
• Asigura suport emotional si social
• Mentine legatura cu membrii familiei si asistentii medicali
• lucrul in ture.

Responsabilitati asistenti medicali
• Redactarea planurilor de ingrijire a pacientului;
• Pregătirea pacienților pentru operații, tratamentul rănilor și monitorizarea pulsului, a tensiunii arteriale și a temperaturii;
• Observarea și înregistrarea starii pacienților;
• Verificarea și administrarea de medicamente și injecții;
• Asistenta la efectuarea testelor și evaluărilor;
• Efectuarea investigațiilor de rutină;
• Răspunsul rapid la situații de urgență;
• Informarea pacienților despre starea lor de sanatate;
• Organizarea personalului și prioritizarea sarcinilor de lucru;
• Instruirea asistentilor medicali fara experienta;

CERINTE

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele criterii:
- Minimum 1 an experienta in domeniu.
> Practica sau orice activitate in domeniul ingrijirii persoanelor varstnice poate fi adaugata la experienta profesionala
- Limba engleza - nivel A2-B1

BENEFICII OFERITE

• Asistenta in gasirea celei mai bune variante de transport catre Leeds.
• Cazare cu mic dejun si cina (contra cost)
• CURSUL DE INSTRUIRE IN DOMENIUL INGRIJIRII SOCIALE A ADULTILOR (IFASC), care cuprinde:
- Egalitate & Diversitate
- Securitatea Adultului
- Planificarea Ingrijirii Centrate pe Persoana
- Controlul Infectiilor
- Mental Capacity Act & DoLS Dementa
- Sanatate Mentala & Tulburari de Personalitate
- Sanatate & Securitate
- Managementul Riscului
- Igiena alimentara pentru personal
- Siguranta impotriva incendiilor
- Mutarea &Transportul Persoanelor &Obiectelor
- Un salariu de £7.02 pe ora pentru inceput pentru asistentii de ingrijire personala, urcand la £7.25 dupa 6 luni si ajungand la £7.52 dupa 12 luni
- Un salariu de inceput de £15.00 pe ora pentru asistentele/asistentii medicali
- Suport in ceea ce priveste planul de calatorie si chiria
- Training & calificare
- Suport pentru viitoarele provocari profesionale si de dezvoltare
- Un program special si oportunitati pentru asistente/asistenti medicali

DESCRIEREA FIRMEI

Companie specializata in recrutare si selectie de personal