Asistent Medical, UK, £12- £14/ora

VPL Healthcare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Interviuri fata in fata in Bucuresti: 13- 14 ianuarie
Locatii: Wales – Cardiff
Salariu: £12- £14/ora

CERINTE

• locuri de muncă este disponibil pentru asistente medicale care s-au înregistrat deja la NMC (PRN / PIN)
• Candidații cu/fără experiență profesională
• nivel de limba engleza A2-B1
• Îngrijirea vârstnicilor constituie un avantaj, dar nu este o cerință, pentru ca veti beneficia de training si instruire.

BENEFICII OFERITE

- Transport si Cazare:
• biletul de avion gratuit spre Marea Britanie
• transport gratuit de la aeroport la azilul unde veti lucra in Cardiff;
• 3 luni de cazare gratuita, inclusiv facturile vor fi platite de catre angajator.

- Salariu
• Senior Carer (Candidati cu PRN)- £7,45/oră;
• Preceptorship nurse (candidati care au trimis documentele pentru PIN, pana la obtinerea acestuia -care dureaza pana la 6 luni) - £ 12.00/oră
• Asistenti medicali cu NMC PIN £ 14.00/oră.

- Training, concediu, munca in schimburi
• Perioadă de training de 2-4 săptămâni și perioadă de probă: 3 luni
• Perioada contractului: Se incheie un contract permanent pe 1 an de zile, cu posibilitate de prelungire prin acordul partilor.
• Un împrumut de 500 £ pe care il primiti cand ajungeti in UK, care trebuie plătit înapoi în 3 luni.
• concediu anual: 28 de zile/an
• ore săptămânale: 44 ore/săptămână
• munca in ture: puteti sa lucrati in ture de zisi ture de noapte

- Alte beneficii
• pensie contributivă
• uniformă
• training extensiv;
• Angajatorul acopera costul DBS;
• Asistarea asistentilor medicali în aplicarea pentru conturile bancare si NINO.

VPL Healthcare este o companie care furnizează servicii de asistență și recrutare de personal în domeniul medical și farmaceutic, atât în sectorul public, cât și în cel privat. Rețeaua noastră de clienți include companii de succes din industria de sănătate în cadrul Comunității Europene și a Orientului Mijlociu.