ANGLIA: Ingrijire permanenta la domiciliu - £2,197 NET/luna (live-in care assistants ) - FARA COMISION

Fronterra Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientii nostri, importanti furnizori de servicii de ingrijire la domiciliu din Marea Britanie detin un portofoliu care include peste 8000 de beneficiari si sunt in cautare de persoane pentru ingrijirea batranilor (live-in) pentru a se alatura unei echipe de peste 3000 de ingrijitori dedicati si competenti.

Locatiile in care activeaza angajatorii nostri sunt: Londra, West si East Midlands, Northampton, Bishop Stortford, Essex, Stoke on Trent, Lutterworth, Croydon, Peterborough, Leicester, Oxfordshire, Bedford, Ipswich, Colchester, Nottingham, Luton, Kent, Milton Keynes, Leicester, Fulham, Kettering si multe, multe alte locatii posibile

Conditii pentru a fi selectat:

• Experienta anterioara relevanta reprezinta un plus
• Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) cel putin la nivel mediu (B2)
• Excelente abilitati de comunicare
• Abilitatea de a lucra in echipa, precum si capacitate de a avea initiativa
• Abilitatea de a sta calm in situatii de presiune
• Dorinta de a fi de ajutor

CERINTE

Responsibilitati:

• Sa ajute beneficiarii serviciilor cu nevoile lor personale, cum ar fi igiena personală, spalat, schimbat haine etc.
• Sa ajute beneficiarii cu probleme motorii si alte dizabilitati fizice, inclusiv incontinenta.
• Sa ofere ajutor in utilizarea echipamentelor personale si ajutatoare.
• Sa ajute la planificarea meniului, pregatirea, gatirea si servirea alimentelor
• Sa ajute la indatoririle casnica usoare, cum ar fi stergerea prafului, aspirarea, schimbarea lenjeriilor de pat, spalatul si calcatul hainelor.
• Sa ofere sprijin moral beneficiarilor, sa ii insoteasca la plimbari, la programari medicale, sa sustina activitati recreationale.

BENEFICII OFERITE

Oferta:

• Contract de munca full-time
• Salariul: £655 (‎€732) / saptamana
• Program flexibil! (Puteti lucra 4-5 saptamani, urmate de o pauza, sau puteti lucra pana la 3-6 luni, dupa care sa va luati o pauza mai mare)
• Cazare gratuita
• Locatii multiple posibile
• Training platit de catre angajator (certificare obtinuta in urma absolvirii cursului)
• Transport gratuit catre domiciliile beneficiarilor/aeroport
• Ajutor in obtinerea NiNo (National Insurance Number) si deschiderea unui cont bancar
• Statut de angajat, nu de self-employed
• Oportunitatea de a va imbunatati nivelul limbii engleze

Pentru toate serviciile oferite de catre compania noastra, nu se percepe comision.

Asteptam cu interes CV-urile dvs.

Fronterra Recruitment is a UK based international recruitment agency. We recruit and place quality candidates across countries spawning over 3 continents in a vast range of industries ranging from hospitality to construction and from healthcare to accountancy. We passionately strive to provide our clients with a first class recruitment service, and to serve our candidates with an honest, transparent and ultimately rewarding approach.

We do not under any circumstances charge candidates a recruitment fee.