Agenti de vanzari in Marea Britanie

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca știi ca ai abilități de vânzare și o ușoară comunicare cu clienții și bineințeles ai dorința de a lucra în străinătate și de a face bani frumosi, atunci cu siguranță acest program ți se potriveste!
Programul Vânzători Anglia oferă candidatilor posibilitatea de a lucra in companii de produse cosmetice de renume din Londra, in calitate de agent de vanzari. De regula aceste magazine sunt amplasate in Mall-uri. Se castiga foarte bine daca iti place ceea ce faci si esti focusat pe rezultate si pe crestere!

Responsabilitatile agentului de vanzare:

- Vanzarea produselor firmei, reprezentate de produse cosmetice de top;
- Prezentarea produselor companiei catre clienti precum si ghidarea acestora in alegerea produselor;
- Atingerea targhetelor de vanzare stabilite de angajator;
- Vanzarea produselor firmei atat la clientii existenti cat si la posibili noi clienti;
- Incasarea contravalorii produselor;
- Comunicarea cu clientii, recomandarea celor mai potrivite produse fiecaruia dintre ei.

CERINTE

- Atitudine pozitiva, incredere in sine, persoana motivata;
- Se accepta si candidatii fara experienta in vanzari;
- Este necesara cunoasterea limbii engleze la un nivel cel putin intermediar;
- Se cere o prezenta placuta, o persoana carismatica;
- Dorinta de a castiga bani si deschiderea spre invatarea de tehnici noi de vanzare oferite de companie.

Salariul oferit:

- Salariul va fi format din comisionul din vanzari: intre 20- 30% ( castigul lunar variind in functie de rezultatele agentului, intre 1200- 1700 lire sterline);
- Primele 2 saptamani angajatul va primi GARANTAT 150 lire/saptamana remuneratie din partea companiei, pentru acomodare si 5%/saptamana, comision din vanzari;
- Din a treia saptamana, agentul va fi platit doar pe baza de comision 20- 30% din vanzari.

CASTIG MINIM GARANTAT in perioada Iulie 2014-Februarie 2015:

(Agentul beneficiaza de un castig minim garantat si comision din vanzari, daca acest comision depaseste suma lunara garantata)

Iul- Oct 2014

900 Lire/Luna

Noiembrie 2014

1250 Lire/luna

Decembrie 2014

1400 Lire/luna

Ian- Feb 2015

Comisioane:

550 Ron - taxa procesare dosar si verificare eligibilitate (se achita in momentul semnarii contractului de mediere);
Tarif de mediere: 0.

Costuri candidat:
Bilet avion Romania- Anglia.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

BENEFICII OFERITE

Oferta din partea angajatorilor:

- Cazare: candidatul va plati saptamanal 75 lire cu toate utilitatile incluse si council tax (2- 3 persoane in camera);
- Transport: se plateste de catre CANDIDAT;
- Compania ofera bonusuri angajatilor de vanzare cu rezultate bune in vanzari;
- Durata contractului de munca este pe minim 6 luni, cu posibilitate de prelungire;
- Compania ofera training de 5 zile platit;
- Se lucreaza 6 zile/saptamana;
- Plecarea URGENTA!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.