Area Sales Manager

S.C. Rio Bucovina S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Cresterea volumului vanzarilor prin adoptarea unei atitudini profesioniste orientate catre client si respectarea politicilor comerciale stabilite de companie;
- Organizează activitatea proprie prin implicare activa pentru a atinge obiectivele de profitabilitae şi volum de vanzări in relatia cu distribuitorii locali si magazinele IKA din aria de responsabilitate.
-Dezvoltă şi gestionează un sistem de distribuţie performant.
- deplasari in zona arondata (judetele Teleorman, Giurgiu si Calarasi)
- implementarea in zona arondata a programelor de promotii si marketing, cu folosirea optima a resurselor si materialelor, pentru a atinge cele mai bune performante de marketing si vanzari;
- Organizează si controleaza toate activitătile promotionale din zona alocata;
- Raportare referitoare la volumul vanzarilor, clienti, locatii etc;
- Urmareste monitorizarea constantă a pietei si a concurentei.

Competentele postului
- studii medii/superioare in domeniul comertului;
- cunoasterea modului de operare cu calculatorul;
- experienta in domeniu minim 3 ani;
- carnet de conducere cat. B;
- disponiblitate pentru deplasari, cunoasterea zonei ce urmeaza sa-i fie alocata;
- cunoasterea limbii engleze;
- spirit de initiativa;

CERINTE

Abilitati necesare:
- capacitate de organizare si planificare;
- capacitate de comunicare scrisa si orala;
- capacitate de analiza si sinteza;
- capacitatea de rezolvare a problemelor;
- orientarea catre rezultat;

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- sansa de a lucra intr-un mediu de lucru profesionist;
- posibilitatea de ascensiune profesionala;
- salariu motivant pe masura realizarilor;
- pregatire sustinuta si suport intern pentru atingerea obiectivelor.

În 2006 a luat fiinţă compania Rio Bucovina, cu capital 100% privat, având ca obiect principal de activitate îmbutelierea apei minerale naturale Bucovina, precum și productia băuturilor răcoritoare. Pe lângă acestea, ulterior, societatea își divesifică gama de produse în zona distribuţiei, incluzând la momentul actual o serie largă de bunuri alimentare și nonalimentare. Mărcile proprii comercializate de Rio-Bucovina sunt: Bucovina – apă minerală naturală plată și carbogazificată; La Vitta – apă de masă; Rio, La Vitta, Malibu, Bon Ton – băuturi răcoritoare carbogazoase; Golden Horse – băutură energizantă, La Vitta – produse alimentare. Rio Bucovina este unicul distribuitor în România pentru mărcile Zara (paste făinoase) și Becker’s Bester (suc natural de fructe). Rio Bucovina a implementat și certificat un sistem de management integrat: calitate – mediu – siguranţa alimentului, conform ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2009 si ISO 22000: 2005, în parteneriat cu organismul german de certificare TUV CERT, prin TUV HESSEN....