Agent vanzari tamplarie PVC

SC GATEROM FLORICEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea firmei:
Suntem o firma din Alexandria care produce si comercializeaza (cu montaj propriu sau fara montaj) tamplarie PVC si aluminiu. Calitatea produsului si al montajului este ceea ce ne recomanda de atatia ani. Deoarece dorim sa ne marim capacitatea de productie, dorim sa angajam 1 agent de vanzari pentru a desfasura o activitate de vanzari activa, de teren.
Descrierea postului:
* prospecteaza piata in zona alocata si identifica noii clienti;
* prezinta si promoveaza portofoliului de produse si servicii ale companiei;
* raspunde de indeplinirea bugetul lunar de vanzari (vanzari realizate clientilor din baza proprie a candidatului sau clientilor noi, gasiti de acesta )si a obiectivelor strategiei de vanzare;
* creeaza o baza de clienti noi;
* stabilileste intalniri cu potentiali clienti;
* Intocmeste oferte tehnice si economice;
* finalizeaza discutiile purtate prin incheiere de contracte si urmareste derularea lor;
* este responsabil pentru documentele incheiate personal, conform politicii firmei (contracte, documente contabile) ;
* este responsabil de incasarea la timp a facturilor pentru clientii contractati personal;
* intocmeste si transmite periodic rapoarte de activitate si propune solutii pentru dezvoltarea vanzarilor
* culege permanent informatii despre piata si competitori;
* raspunde de promovarea corespunzatorea a imaginii si produselor firmei;
* participa activ la intocmirea planurilor de vanzari si de marketing;

CERINTE

Cerinte:
Colegul pe care ni-l dorim ar trebui sa fie o persoana foarte sociabila,energica, cu un dezvoltat simt al comunicarii verbale si nonverbale, cu experimentate abilitati de empatie si persuasiune, bun cunoscator al relatiilor interumane.

Trebuie sa aiba:
 obligatoriu experienta intr-o pozitie similara minim 2 ani;
 o baza proprie de posibili clienti
 absolvent studii medii / superioare;
 carnet de conducere categoria B (minim 2 ani)
 cunostinte operare PC (Word, Excel, navigare internet)
 spirit de echipa
 amabilitate, onestitate, bun-simt
 capacitate de analiza, planificare organizare si finalizare a sarcinilor
 responsabilitate pentru deciziile luate
 orientare catre client si mai ales catre rezultate
 capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si de a respecta procedurile si regulile interne ale firmei;
 cazier fara probleme
 domiciliul stabil Alexandria/localitati limitrofe;
 disponibilitate program prelungit
 posibilitate de a calatori in tara
 seriozitate maxima

Oferta (bonusuri, beneficii):
Pachet salarial motivant negociabil (salariu fix + comision+ masina de serviciu+ telefon + laptop);
Posibilitatea de avansare;
Posibilitatea de a lucra intr-un mediu tanar si dinamic;
Numai candidatii selectati vor fi contactati telefonic in vederea organizarii unui interviu.

SC GATEROM SRL este o companie dedicata exclusiv produselor confectionate din tamplarie PVC si accesoriilor moderne pentru locuinta dumneavoastra, fabrica din Furculesti,judetul Teleorman servind atat pentru proiectarea minutioasa a produselor comandate cat si pentru productie. Suntem unul dintre principalii producatori de tamplarie PVC din judetul Teleorman.