Angajam INGINER CALITATE

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o firma din Republica Ceha, cu o activitate de peste 60 de ani in
domeniul constructiilor. Compania ofera servicii de reconstructie, modernizare si constructii,
atat in Republica Ceha, cat si in alte tari precum Bulgaria, Muntenegru, Croatia, Bosnia si Hertegovina, Ungaria, Slovacia si Romania.
Responsabilitati:
- Verificarea executiei lucrarilor in concordanta cu cerintele legii 10/1995 si a normativelor /
standardelor aplicabile in domeniu.
- Asigurarea derularii, in conditii bune, a fazelor determinante si controalelor organizate de Inspectoratul
de Stat in Constructii (ISC).
- Intocmirea Planului Calitatii pentru santierele noi, cu includerea Planurilor de Control Calitate,
- Verificari si Incercari (PCCVI) pentru fiecare categorie de lucrari, si transmiterea lor catre ISC si Beneficiar.
- Intocmirea Procedurilor Tehnice de Executie/Instructiunilor de Lucru si implementarea lor pe santier aferent fiecarei categorii de lucrari, in colaborare cu inginerii RTE numiti pe fiecare proiect.
- Planificarea, coordonarea si verificarea activitatii departamentelor de calitate aferente fiecarui santier (ingineri CQ, laboranti), cu privire la:
- derularea si respectarea programului de faze determinante stabilit de ISC;
- derularea verificarilor pe linie de calitate conform PCCVI si implementarea formularelor Sistemului de Management al Calitatii intern companiei;
- receptia calitativa a materialelor la intrarea in santier, incluzand efectuarea
testelor/incercarilor relevante conform normativelor/standardelor aplicabile;
- initierea de rapoarte de neconformitate si urmarirea actiunilor de remediere convenite cu Proiectantul/Dirigintii de Santier;
- implementarea dispozitiilor de santier emise de Proiectant;
- gestiunea inregistrarilor de calitate parte integranta din Cartea Tehnica a Constructiei.
- Participarea la receptia la terminarea lucrarilor si finala alaturi de Beneficiar.

CERINTE

Aptitudini necesare ocuparii postului :
- Initiativa
- Responsabilitate
- Atentie la detalii

Cerinte necesare ocuparii postului :
- licentiat al unei Facultati de Constructii
- cunostinte bune de limba romana si/sau engleza
- Experienta profesionala generala:
- minim 6 ani (sase ani) experienta profesionala in domeniul drumurilor (autostrazi, drumuri nationale,
drumuri expres, drumuri judetene si strazi in localitati urbane) în activitatile de: lucrari de constructii si/sau supervizare lucrari de constructii si/sau management de proiect / contract si/sau proiectare.
- Experienta profesionala specifica:
- minim 4 ani (patru ani) experienta profesionala in asigurare ator a calitatii in pozitiile de Responsabil
Control Calitate / Responsabil Asigurarea Calitatii / Sef de Laborator in lucrari de constructie in domeniul infrastructurii de transport rutier.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Autoturism si telefon de serviciu
- In cazul relocarii se asigura apartament in Alesd.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!