Street Collector

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza activitati de investigare si colectare debite prin contactarea debitorilor direct la domiciliul si la locul de munca al acestora;
- Culege date legate de bunurile imobile ale debitorilor aflati in portofoliul prin investigatii directe in teren;
- Identifica bunurile mobile (autovehicule, echipamente medicale/stomatologice, utilitare etc) ale debitorilor aflati in procedura legala;
- Identifica si raporteaza noile adrese ale debitorilor, noile numere de telefon, informatii relevante despre debitor precum si cazurile de frauda
- Completeaza documente specifice procesului de colectare si contribuie activ la elaborarea documentelor de raportare.

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Experienta in colectare debite - constituie un avantaj
- Excelente abilitati de comunicare
- Disponibilitate de a lucra pe teren 90% din timpul de lucru

BENEFICII OFERITE

- Telefon de serviciu
- Program flexibil
- Pachet salarial atractiv
- Conturarea unui brand personal - posibilitati reale de promovare in organizatie

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.