Specialist IT Infrastructura

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
-administrarea retelelor de calculatoare;
-administrare datacenter;
-crearea de rapoarte si urmarirea parametrilor optimi de functionare a retelei de voce si a echipamentelor situate in datacenterele companiei;
-asigurarea suportului pentru domeniile asignate: retea si sisteme datacenter;
-colaborare pe linia tehnica cu clientul, asigurarea respectarii standardelor si transmiterea informatiilor in organizatie.

CERINTE

Studii: superioare
Experienta:
-experienta avansata de lucru in domeniul retelelor de calculatoare;
-administrare Windows 2003 si Windows 2008 Server;
-experienta in administrarea echipamentelor de tip datacenter: servere si storage;
-experienta in coordonarea si planificarea proiectelor de tip datacenter.
Cunostinte specifice de instalare si configurare Windows Microsoft 7, Operare Microsoft Office (Excel, Word, Power Point), CISCO, CCNA, Process Management, Project Management.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru intr-o companie automotive multinationala;
Oportunitati de dezvoltare;

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul recrutarii avand o experienta de 6 ani in domeniul automotive si tehnic recrutand pentru pozitii de TOP, MIDDLE management si specialisti.

Tipuri de Job-uri active: Calitate (Management, Specialisti), Embedded SW Engineer, Inginer proces, Engineering Manager, Automatisti in locatii precum jud. Brasov, Timisoara, Arad, jud. Sibiu, judetul Alba.

Mai multe detalii despre noi:
site: http://new2.eurotriade.com/
blog: http://blog.romania.eurotriade.com/
facebook: EuroTriade-Romania

Va recomandam sa trimiteti CV-ul dvs. pe adresa: contact.romania@eurotriade.com pentru o mai buna rezolutie a acestuia.

Freelanceri/ propuneri de afaceri- office.romania@eurotriade.com

[!] Program de recomandari. Cunosti pe cineva potrivit pentru unul dintre posturile noastre? Trimite datele de contact sau CV-ul acestuia si noi te premiem. http://blog.romania.eurotriade.com/?p=71