Responsabil Calitate

MANPOWER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower recruteaza o persoana pentru postul de Responsabil Calitate in Orastie, Hunedoara.

Responsabilitati:
- Defineste si pune in practica sistemul de calitate;
- Concepe si valideaza procedurile de calitate;
- Realizeaza audituri interne – masoara eficacitatea proceselor si stabileste planuri de ameliorare;
- Identifica probleme si stabileste cauzele posibile de non calitate;
- Defineste actiuni preventive si corective pentru ameliorarea costurilor si calitatii;
- Urmareste derularea programelor Lean.

CERINTE

- experienta in domeniul calitatii de minim 5 ani;
- studii superioare in domeniul tehnic;
- cunostinte privind procedeele de fabricatie;
- cunostinte de norme, poceduri, instrumente si metode de management de calitate;
- limbi straine: Franceza/Engleza (nivel avansat);
- Microsoft Office;
- orientare spre rezultate operationale;
- reactivitate la cerintele interlocutorilor;
- capacitatea de a pilota si gestiona schimbarile.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra cu colegi din alte tari;
- prime si bonusuri.

ManpowerGroup este recunoscut la nivel mondial ca fiind lider in servicii inovatoare cu forta de munca. Expertiza noastra si experienta pe diverse domenii de activitate ne permit sa previzionam pulsul schimbarilor de pe piata muncii si sa actionam la timp in beneficiul partenerilor nostri.
Suntem proactivi oferind candidatilor si clientilor nostri servicii competitive, ajutandu-i sa castige in Lumea muncii Contemporane.
ManpowerGroup este prezent in Romania din 2003, avand deschise pana in prezent 12 agentii in 9 orase (Bucuresti, Timisoara, Brasov, Cluj, Iasi, Ploiesti, Craiova, Pitesti si Sibiu).
Compania este specializata in: plasare de forta de munca permanenta si pe baza de contract, munca temporara, payroll, gestiune si administrare de contracte, externalizare, evaluare si selectie, formare, consiliere de cariera, precum si servicii de consultanta pe probleme organizationale.
ManpowerGroup Romania este lider in furnizarea de solutii inovatoare cu forta de munca, creand si oferind solutii de mare impact ce permit clientilor sai sa isi sporeasca competitivitatea pe piata si sa isi atinga obiectivele de business. Resursele detinute, clientii internationali si reputatia dobandita, atrag candidati talentati, cu un nivel de educatie ridicat si profesionisti cu o experienta vasta in domeniul in care activeaza.