Planificator Materiale - Alba Iulia

Job Partner

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job pentru un partener din industria automotive.

Responsabilitati:

stabileste necesarul de materii prime si materiale si lanseaza comenzile catre furnizori;
verifica periodic programul de livrari aferent portofoliul propriu de furnizori si semnaleaza problemele de aprovizionare;
evalueaza furnizorii si urmareste indicatorii de performanta ai acestora;
intocmeste reclamatiile catre furnizori in vederea solutionarii problemelor si imbunatatirii colaborarii;
lucreaza cu instrumente specifice de planificare: MRP, inventory control, procurement;
verifica acuratetea informatiilor din documentele receptionate de la furnizori;
urmareste si analizeaza piesele critice precum si piesele in exces;
comunica planificatorului de productie componentele care pot crea probleme in asigurarea zilnica a productiei;
optimizeaza parametrii sistemului de planificare in vederea atingerii obiectivului de inventar;
urmareste reducerea costurilor cu transporturile de la furnizori;
actualizeaza BOM-urile si previziunile in functie de proiectele alocate.

CERINTE

studii superioare preferabil in domeniul tehnic sau economic;
minim 2 ani experienta in gestionarea relatiilor cu furnizorii;
cunostinte limba engleza – nivel avansat;
cunostinte operare Microsoft Office (Excel) – nivel minim mediu;
cunostinte operare sistem ERP;
team player, bun comunicator si negociator;
persoana organizata, atenta la detalii si cu bune abilitati de prioritizare.

BENEFICII OFERITE

Beneficii profesionale:

mediu de lucru potrivit dezvoltarii profesionale – proiecte indraznete;
colectiv cu nivel ridicat de profesionalism;
expunere internationala – desfasurarea activitatii in cadrul unei companii multinationale.

e: recrutare@jobpartner.ro

DESCRIEREA FIRMEI

E T I M P U L S A F I I R E M A R C A T !

JobPartner. Pentru ca oamenii conteaza si pentru ca e timpul sa iubesti ziua de luni. Am creat JobPartner din dorinta de a fi mai aproape de oameni talentati ca tine, care merita sa intalneasca angajatori care iubesc si dezvolta cu adevarat oamenii.

La JobPartner veti avea parte de un candidate experience inedit, veti regasi dorinta de a descoperi si cunoaste potentialul maxim de care dispuneti, astfel incat sa va indreptam catre job-uri care vi se potrivesc cu adevarat.

Pentru ca pasiunea noastra pentru domeniul resurselor umane este nestinsa, furnizam cu succes de mai bine de 5 ani de zile servicii de recrutare & selectie si consultanta in domeniul resurselor umane.

www.jobpartner.ro