Inginer electrotehnist/electronist

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Resurse Umane angajeaza in Sebes pentru clientul sau, companie multinationala austriaca, lider mondial in industria prelucarii masei lemnoase - INGINER electrotehnist, electronist.

Descrierea jobului
Postul presupune asigurarea suportului tehnic si mentenanta pentru proiectele realizate, participarea la reviziile curente, tehnice si alte reparatii capitale.

Responsabilitati:
- Coordonează activitatea sectorului electric şi automatizare, urmăreşte respectarea normelor de muncă
- Estimează cantităţile de materiale necesare şi a forţei de muncă necesare realizării proiectelor
- Execută lucrările de întreţinere şi reparaţii la toate echipamentele electrice din cadrul unităţii, în limita competenţei autorizaţiei deţinute
- Răspunde de sculele, utilajele, aparatele, dispozitivele, uneltele pe care le are în gestiune
- Menţine stocul de piese de schimb

CERINTE

- Cunoştinţe de bază scheme electrice de fortă şi automatizare, sisteme de siguranţă
- Cunoştinţe privind aplicaţii cu Convertizoare de frecvenţă (Masterdrive, Sinamics)
- Cunoştinţe de bază programare PLC (Simatic S7, WinCC)
- Profesionalism, bun organizator, bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, tichete de masa, laptop, telefon mobil

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro