Inginer Automatist - Alba Iulia

Job Partner

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programarea si Tehnica sunt ceea ce te atrag.
Alege postul de Inginer Automatist in automotive.

REMARCA-TE!

Job Partner te ajuta!

Responsabilitati:
- evaluează cerinţele, documentaţia de utilizare, fişierele de ajutor, precum şi alte documente de la maşini pentru a asigura conformitatea proceselor executate cu cele proiectate;
- propune teste care urmează să fie dezvoltate in scopul optimizării proceselor;
- selectează şi dezvolta instrumente adecvate de testare, de automatizare si aplica teste pentru specificul fiecărei maşini;
- foloseşte tehnici „de risc” pentru a dezvolta, menţine şi a executa programe de testare automată pentru utilaje si echipamente;
- colaborează cu echipa de ingineri de proces pentru a optimiza procesul de producţie;
- participa la şedinţele de producţie pentru a identifica implicaţiile erorilor/bug-urilor cunoscute şi impactul modificărilor propuse asupra procesului de producţie;
- colaborează cu inginerii de calitate pentru a crea şi menţine o verificare automată a produselor rezultate;
- asigura controlul versiunii adecvate a software-ului şi gestionează configuraţia la maşinile de producţie;
- dezvolta sistemele de validare/testare a protocoalelor sistemului de control;
- actualizează testele de execuţie conform proceselor convenite, ca parte din actualizarea regulată a programelor de testare;
- asistă directorul tehnic în pregătirea planurilor de testări, bugetelor de timp şi programelor pe maşinile de producţie;
- monitorizează progresul proiectelor;
- dă dovadă de iniţiativă în stabilirea şi atingerea obiectivelor într-un mediu în continuă schimbare.

CERINTE

- studii superioare tehnice in domeniul: Inginerie Electrica sau echivalent, IT, Automatizări;
- minim 3 ani in domeniul ingineriei;
- cunoştinţe sisteme de control, inclusiv DDC, DCS şi PLC;
- cunoştinţe în proiectarea şi programarea sistemelor de control, cu accent pe PLC-uri, sisteme SCADA sau HMI;
- cunoştinţe minime CAD;
- cunoştinţe elementare de desen tehnic;
- cunoştinţe elementare de procese de prelucrare prin aşchiere;
- cunoştinţe sisteme Vision (Cognex preferabil);
- cunoştinţe elementare despre laser/laser industrial;
- cunoştinţe cu tehnologii de reţea sistem de control şi crearea de reţele PC tehnologie.
- cunoştinţe de lucru cu SQL Server;
- cunoştinţe Oracle, sau alte baze de date relaţionale;
- cunoştinţe Visual Basic Scripting/C+;
- cunostinte solide programare CNC sau PLC;
- cunoştinţe elementare de mentenanţă preventivă a echipamentelor-utilajelor (inclusiv HVAC)
- cunoştinţe ISO / TS 16949;
- cunostinte avansate limba engleză;
- persoana cu initiativa si nivel ridicat de implicare.

BENEFICII OFERITE

Parte din beneficiile pe care le vei obtine:

dezvoltare profesionala la cele mai inalte standarde;
desfasurarea activitatii intr-o companie multinationala – tier 1;
colaborare cu profesionisti in automotive din tara si din alte uzine din lume;
tichete de masa
tichete cadou - zi de nastere
prime sarbatori
transport decontat

DESCRIEREA FIRMEI

E T I M P U L S A F I I R E M A R C A T !

JobPartner. Pentru ca oamenii conteaza si pentru ca e timpul sa iubesti ziua de luni. Am creat JobPartner din dorinta de a fi mai aproape de oameni talentati ca tine, care merita sa intalneasca angajatori care iubesc si dezvolta cu adevarat oamenii.

La JobPartner veti avea parte de un candidate experience inedit, veti regasi dorinta de a descoperi si cunoaste potentialul maxim de care dispuneti, astfel incat sa va indreptam catre job-uri care vi se potrivesc cu adevarat.

Pentru ca pasiunea noastra pentru domeniul resurselor umane este nestinsa, furnizam cu succes de mai bine de 5 ani de zile servicii de recrutare & selectie si consultanta in domeniul resurselor umane.

www.jobpartner.ro