GESTIONAR DEPOZIT

ALCOR.COM.RO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţi
- gestionarea magaziei de materii prime, materiale, semifabricate şi produse finite;
- efectuează recepţia cantitativă şi calitativă a mărfurilor
- răspunde de gestionarea întregului stoc
- coordonează activitatea în depozit
- verifică orice ieşire/livrare de marfă în raport cu documentele de livrare
- emite/completează toate documentele de însoţire/mişcare a mărfurilor în gestiuni

CERINTE

Cerinţe
- experienţă anterioară de minim 2-3 ani în gestiune şi activitate în depozit
- cunotinţe în domeniul gestiunii computerizate, operare suita MS Office (excel,word,outlook,etc.)
- minim studii medii, avantaj cele economice
- bun organizator, ordonat, capabil să lucreze sub presiune
- operează în stoc mişcările de marfă
- păstrează documentele justificative legate de stocuri
- efectuează lunar inventarul stocului de marfă
- participă activ la operaţiunile de încărcare/descărcare a mărfii la/din magazia firmei
- raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic
- oferă informaţii despre stocuri departamentelor firmei
- respectă legislaţia de gestiune a stocurilor
- efectuează operaţiuni de intrare în stoc a mărfii
- efectuează recepţia fizică a mărfii la intrarea în magazia firmei
- verifică documentele la introducerea NIR-ului şi semnalează eventualele neconcordanţe
- înregistrează, prelucrează şi păstrează informaţiile referitoare la situaţia stocurilor
- emite facturi fiscale, avize de expediţie pentru mărfurile ce părăsesc firma, în condiţiile prevăzute de lege
- urmăreşte ca marfa introdusă în stocul central să fie sigilată
- urmăreşte completarea de către clienţi a documentelor fiscale conform legislaţiei
- listează documentele fiscale ce însoţesc marfa şi le transmite clientului
- predă marfa către client conform documentelor emise
- ambalează şi securizează marfa în vederea livrării
- întocmeşte necesarul de materiale folosite pentru expediţia mărfii
- depoziteaza si eticheteaza materiale aprovizionate
- elibereaza materiale in baza bonului de consum / avize de insotire a marfii;
- identifica produsele si verifica corespondenta acestora atât cu documentele insotitoare (avize de insotire sau facturi fiscale) cat si cu comenzile sau contractele in baza cărora au fost livrate, atât din punct de vedere al caracteristicilor cat si al ambalajului
- la primirea marfii verifica cantitativ produsele, si compara rezultatele cu datele înscrise in documentele insotitoare,de asemenea verifica, daca este cazul, existenta manualului de utilizare si intretinere
- opereaza in sistemul ERP al companiei

BENEFICII OFERITE

Beneficii
Pachet salarial motivant bazat pe indicatori de performanta si transparenta
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie de succes.

Distribuitor zonal de uleiuri auto si industriale: Total, Elf, Lubrifin, Mobil1, Castrol, Prista;
Distribuitor zonal de filtre si elemente filtrante;
Distribuitor zonal de materiale electrice pentru uz casnic, rezidential si industrial;