Farmacist - Alba Iulia

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizeaza si supravegheaza amenajarea si functionarea farmaciei
• Asigura aprovizionarea constanta a farmaciei cu medicamente si alte produse de sanatate de la distribuitorii autorizati
• Participa activ la campaniile organizate de catre companie, conform instructiunilor fiecarei campanii
• Controleaza si executa operatiunile de gestiune ale farmaciei
• Respecta intreaga activitate tehnico-profesionala din cadrul farmaciei cu respectarea Regulilor de buna practica farmaceutica
• Raspunde si efectueaza receptia calitativa si cantitativa pe baza facturii emise de furnizori
• Executa si raspunde de receptia substantelor si controlul acestora
• Indruma si supravegheaza activitatea asistentilor de farmacie angajati si a celor aflati in practica
• Asigura si executa eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala cu respectarea prevederilor legii
• Intocmeste zilnic registrul de casa
• Are obligatia de a informa corect pacientul asupra tuturor aspectelor legate de medicament, mod de administrare, doze, reactii adverse.

CERINTE

Adecco Permanent Placement recruteaza pentu una dintre marile retele de farmacii din Romania un Farmacist. Locatia: Alba Iulia.

Candidatul ideal:
• Facultatea de Farmacie finalizata
• Experienta de minim 2-3 ani pe o pozitie similara
• Abilitati excelente de comunicare si relationare interpesonala, atitudine proactiva
• Persoana deschisa si orientata spre client
• Persoana empatica, responsabila si implicata
• Capacitatea de a gestiona eficient mai multe sarcini simultan
• Cunostinte de operare PC

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro