ECONOMIST IN ECONOMIE GENERALA

TERPENA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prelucrări contabile
- Calcul Fiscal
- Situații financiare
- Întocmire declarații fiscale
- Evidența contabilă, sintetică și analitică a stocurilor, respectiv produse finite, semifabricate, mărfuri, materii prime, materiale consumabile, ambalaje, obiecte de inventar, producție neterminată, etc.
- Operează încasările și plățile în numerar, conform registrului de casă
- Înregistrează încasările și plățile, conform extrasului de cont
- Gestionează, aranjează și arhivează toate documentele din departament, conform procedurilor interne
- Alte sarcini stabilite prin fișa postului

CERINTE

Absolvent studii superioare – Economie, specializare Contabilitate
Experienţă profesională (ani / domeniu): 3-5 ani pe domeniu în post similar;
Cunostinte specifice: cunoștințe în domeniu, cunoașterea programelor de contabilitate (WinMentor – constituie avantaj);
Limbi străine: engleza, nivel: mediu;
Operare PC: cunoștințe solide MS Office (în special Excel);
Atitudine proactivă, fire comunicativă, rezistență la stres, capacitate de organizare, persoană orientată spre rezolvarea problemelor, abilități de lucru în echipă, disponibilitate pentru program prelungit
Disponibilitate de relocare in Orastie sau naveta

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei într-o companie solidă
- Posibilități de promovare în cadrul companiei
- Pachet salarial atractiv, în funcție de performanțe

S.C. TERPENA S.R.L., cu sediul în Orăstie, judetul Hunedoara, cu o vechime în domeniu de peste 16 ani, este o societate cu capital privat românesc ce activează în industria chimică, specializată în fabricarea de Uleiuri Esentiale şi Chimicale Aromatice.
Datorită implicării în dezvoltare si diversificare a produselor, societatea Terpena este unul dintre principalii jucători pe piata fabricării Uleiurilor Esentiale si Chimicalelor Aromatice din Europa.