Dezvoltator si Suport Aplicatii Interne-Alba Iulia

SC ALBALACT RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului:
- Realizarea de activitati de definire, proiectare, realizare, testare, implementare si modificare a sistemelor informatice, in conformitate cu cerintele interne.

Responsabilitati:

- Dezvoltarea de aplicatii interne
- Intretinere si optimizare baze de date MS SQL Server 2008/2012; Creare tabele, proceduri stocate, view-uri si optimizarea celor existente;
- Crearea de rapoarte folosind reporting services
- Oferirea de suport utilizatorilor aplicatiilor interne.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta in proiectarea si dezvoltarea de solutii folosind PHP si/sau .NET;
- Cunostinte dezvoltare aplicatii pe platforma Sharepoint
- Cunostinte administrare MS SQL Server;
- Cunostinte limbaj T-SQL;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Abilitatea de a analiza, izola si documenta probleme si situatii tehnice complexe;
- Capacitatea de a intelege cerintele de business si de a furniza solutii tehnice la timp si de calitate;
- Capacitatea de a prelua cerinte din mai multe surse in vederea dezvoltarii unei noi functionalitati;
- Abilitatea de a se concentra asupra proiectelor fara a lasa factorii exterior sa influenteze calitatea muncii si timpii de livrare;
- Dorinta de a lucra intr-un mediu foarte competitiv;
- Persoana creativa si proactiva;
- Entuziasm pentru tehnologie, dorinta de invatare;
- O foarte buna atentie la detalii;

PRODUCATOR SI DISTRIBUITOR LA NIVEL NATIONAL DE PRODUSE LACTATE, BRAND-URILE ZUZU, FULGA, DE ALBALACT.