Coordonator echipa mentenanta

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza şi coordoneaza activitatile de intretinere si reparatii masini;
Asigura impreuna cu echipa pe care o coordoneaza functionarea masinilor, identifica si rezolva problemele tehnice care apar in procesul de productie;
Raspunde de utilizarea cu randament maxim a utilajelor, masinilor si instalatiilor.
Asigura piese si materialele necesare lucrarilor
Intocmeste necesarul de material
Intocmeste planul de mentenanta
Participa direct la realizarea lucrarilor de intretinere, reparatii, reglaje si manevre ale utilajelor
Urmareste aparatura de masura si control
Mentinerea in stare de functionare la parametrii corespunzatori a utilajelor si instalatiilor
Crearea planului si implementarea sistemului TPM

CERINTE

Studii superioare de profil tehnic, specializarea: Electronica, Mecanica, Electrotehnica, Mecatronica
Experienta minim 5 ani pe o pozitie similara
Bune abilitati de coordonare
Cunoasterea sistemelor implementate in automotive
Cunoasterea sistemului TPM (Total Productive Maintenance)
Cunostinte obligatorii de Limba engleza sau Limba germana – nivel avansat
Gandire strategica
Potential de leadership
Are abilitati de comunicare, cunostinte MS Office

BENEFICII OFERITE

-mediu de lucru profesionist
-pachet salarial atractiv

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).