Chimist/Biochimist Specialist

SC SAGA SRL Centrul Medical Clinimed

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam Chimist/Biochimist Specialist in biochimie medicala in cadrul laboratorului privat de analize medicale din Alba Iulia.

Responsabilitati:

- Efectuarea intreagii game de analize medicale de microbiologie, hematologie, biochimie, imunologie, serologie in conformitate cu procedurile specifice din laborator;
- Efectuarea testelor necesare pentru validarea metodelor de analiza medicala;
- Calibrarea aparatelor si instrumentelor de laborator;
- Asigurarea si efectuarea controlului intern si extern de calitate pentru asigurarea calitatii rezultatelor analizelor medicale (Acreditare Renar);
- Elaborarea si arhivarea documentelor de calitate, de specialitate aferente laboratorului.

CERINTE

- Studii superioare finalizate (Facultatea de Chimie, Biochimie);
- Autorizatie de Libera Practica, Certificat de membru OBBCSSR si malpraxis vizate pe anul in curs- Grad: Specialist Biochimie Medicala.
- Experienta profesionala intr-un laborator de analize medicale;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Capacitate de cooperare in echipa;
- Cunostinte teoretice si practice privind tehnicile clasice si moderne de analiza de laborator;
- Cunostinte de operare a echipamentelor utilizate in laboratorul de analize medicale;
- Cunostinte medii de limba engleza si operare PC;

BENEFICII OFERITE

-Onorariu atractiv;
-Mediu de lucru placut;
-Program flexibil.

INFORMATII SI DEPUNERE CV pe adresa de e-mail: office@clinimed.ro si la numarul de tel. 0751109944.

Centrul Medical Clinimed, este o institutie de tip policlinic, care presteaza servicii medicale si ofera servicii medicale cu abonamente. Este cunoscuta la nivel judetean ca fiind lider in servicii medicale private, avand trei centre (doua in Alba Iulia si unul in Aiud), cat si la nivel national si international, prin reteaua de parteneri C.M. Clinimed cu peste 20 centre medicale colaboratoare din Romania, Ungaria, si Germania.
Suntem compania care ofera pacientilor increderea ca serviciile medicale efectuate in centrele noastre sunt sigure, simple si eficiente, ca rezultat al efortului acumulat de catre personalul instruit, responsabil si pro-activ care beneficiaza de aparatura medicala performanta si aplica proceduri operationale optime, la preturi accesibile.