ASISTENT CONTROLLING & VANZARI - SIBIU

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea de rapoarte in MIS pentru departamentul de vanzari;
- efectuarea de analize si prelucrarea datelor;
- calculatii costuri;
- intocmirea de analize realizat vs bugetat;
- analiza de situatii ipotetice, pret de achizitie vs pret de vanzare;
- controlul financiar al activitatilor promotionale;
- preluarea comenzilor si mentinerea legaturii cu clientii.

CERINTE

Clientul nostru este o companie cu capital strain care activeaza in domeniul productiei materialelor de constructie. Pentru sediul din Sibiu cautam o persoana pentru postul de asistent controlling & vanzari.

- studii universitare in domeniul economic;
- experienta relevanta in efectuarea de analize financiare si calculatii costuri;
- experienta minima in domeniul vanzarilor;
- cunostinte operare Excel - nivel avansat;
- cunostintele de operare in SAP - modul FI/CO reprezinta un avantaj;
- bune cunostinte de limba engleza si germana;
- abilitati de comunicare si relationare;
- abilitati de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- training;
- oportunitati de dezvoltare profesionala.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati, Iasi.