AGENT TURISM LB ARABA

Jolly Tours & Holidays

Job expirat

RESPONSABILITATI

inregistreaza in sistem cererile de viza
-preia cererile clientilor
-arhiveaza documentele
• planificarea, organizarea si coordonarea programelor turistice externe (excursii, circuite,
programe de week-end pentru grupuri sau turisti individuali);
• conceperea si realizarea de oferte promotionale;
• vânzarea de pachete turistice în tara si strainatate (rezervari si emiteri bilete de avion pe rute interne si internationale, rezervari în hoteluri din întreaga lume, cazari la preturi
preferentiale, rezervari si emiteri de bilete de odihna si tratament pe litoralul românesc si în statiunile montane pentru turistii straini, încasarea si urmarirea platilor);
• verificarea activitatilor de emitere de asigurari medicale si carti verzi, închirieri masini,
asigurari obligatorii auto
• optimizarea relatiilor cu clientii si cu agentiile din domeniu.
• participarea la targurile de turism

CERINTE

-experienta in a vorbi si scrie lb araba si lb engleza
-cunostiinte avansate de programe calculator
-experienta in turism minim 1 an
-stabilirea unor relatii optime cu clientii pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale;
-prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate.

BENEFICII OFERITE

-se negociaza in cadrul interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de Turism